TerraMedusa & IDC kamu sektörü CIO konferansı

Blog TerraMedusa today28/10/2013

Arka plan

public-sector-cio-conferenceKamu sektörü bilgi işlem yöneticileri “Kamu Sektörü CIO Konferasında” buluşuyor. TerraMedusa’nın stratejik partner olarak katıldığı konferans 31 Ekim-01 Kasım tarihleri arasında Belek, Antalya, Kempinski Hotel’de gerçekleştirilecek.

Konferans, kamuda görev yapan CIO’ların e-Devlet girişimlerinin uygulanması ile ilgili olarak meslektaşları ile paylaştıkları ortak kaygıların ve gelişen sorunların yanısıra bu kaygılara hitap eden stratejileri ele almaya odaklanacak. Konferansın ikinci günü BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer’de bir konuşma yapacak. Konferansa 25’in üzerinde devlet kurumunun katılması bekleniyor.

Günümüzde Devletler, kamu performans ve hizmetlerinin etkinliğini, verimliliğini ve kalitesini artırmak için teknoloji kullanımını daha makul göstermek, seçmek ve uygulamak istiyorlar. Aynı zamanda artan güven ve başarı ile teknoloji programlarını yönetmeyi de hedeflemekteler.

IDC’nin “Kamu Sektörü CIO Konferansı” bu hedefleri göz önünde bulundurarak hazırlandı. Kamu sektöründen sorumlu analistlerimiz, üst düzey teknoloji tedarikçileri ve kamunun teknoloji alanındaki önemli yöneticileri devletteki dönüşümde uygulanan en son trendleri ve teknolojileri paylaşacak, pazardaki en son çözümleri sergileyecek, üstelik kamu sektöründe görev yapan CIO’ların en kritik sorularına cevap verecekler.

Konferans, kamuda görev yapan CIO’ların e-Devlet girişimlerinin uygulanması ile ilgili olarak meslektaşları ile paylaştıkları ortak kaygıların ve gelişen sorunların yanısıra bu kaygılara hitap eden stratejileri ele almaya odaklanacak.

Bilgilendirmede bulunmayı hedeflediğimiz konular:

  •     Veriyi, insanları ve süreçleri yönetmede entegre yaklaşım
  •     Kamu misyonlarını desteklemek üzere, bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanmak ve kamu süreçlerini düzenlemek
  •     Günlük yönetim ve hizmetlerin teslimi için zorlukların ve fırsatların değerlendirilmesi
  •     Kamu sektöründe başarılı uygulamaların incelenmesi – kamusal hizmet sunumunu optimize etmek için teknolojinin başarıyla uygulanması, insanların ve süreçlerin etkin yönetimi
  •     Kamu hizmetlerinde geleceğin mimarisini öngörmek

Kimler Katılmalı?

  •     Kamu sektörü CIO’ları ve CTO’ları
  •     BT Direktörleri, Bilgi İşlem Daire Başkanları
  •     BİT alanında karar vericiler

TerraMedusa konferansta “Bulut bilişimin riskleri” üzerine bir sunum gerçekleştirecek, “Kamuda bulut bilişimin uygulanması” ve “Kamu sektörünü en çok etkileyen bilgi ve iletişim teknolojileri ile baş etmek” başlıkları altındaki panellere konuşmacı olarak katılım gösterecektir.

Diğer detaylar için; http://idc-cema.com/eng/events/54892-public-sector-cio-conference/10-agenda?day=1&g_clang=TR

Yazıldı: TerraMedusa

Etiketlendi: .


Önceki gönderi
malware zararli yazilim atm ploutus

today21/10/2013

Blog TerraMedusa

Yeni zararlı yazılım ATM’lere yükleniyor

Siber suçluların değişmez hedeflerinden biri de para çekme cihazları olan ATM’ler. Şu sıra daha yenilikçi yollarla ATM’lere saldırmaya devam ediyorlar. Bunlardan en yenisi, geçen hafta keşfedilen “Ploutus” adlı zararlı yazılım. ...