Siber kara para aklama

Blog TerraMedusa today25/07/2013

Arka plan

Geleneksel para birimlerinin dünya çapında sıkı regülasyonlara tabi tutulduğu 21. yüzyılda, sanal para birimleri hem getirdikleri anonimlik hem de kontrol edilemeyen yapılarıyla gittikçe daha ilgi çekici hale geliyor.

TerraMedusa Secure, Siber İstihbarat altyapısından elde ettiği bilgilere dayanarak uluslararası şebekelerin sanal para birimlerini hangi aracı kuruluşlar yardımıyla kendi çıkarları için kullandığını bir şema ile görselleştirdi. Şemada “Bitcoin” ile “Second Life Linden Dollar” hem sanal, hem de gerçek dünyada harcanabildiği için her iki kategoride de yer alıyorlar. Bitcoin ile çok sayıda web sitesinden ve  bazı özel ATM’lerden alışveriş yapılabilirken, Second Life Linden Dollar ile ise hem Second Life oyunu içerisinde hem de firmanın web sitesinden alım/satım yapılabiliyor.

Görselin büyük hali için lütfen üzerine tıklayın;

terramedusa-kara-para-2013

Yazıldı: TerraMedusa

Etiketlendi: .


Önceki gönderi
mobil telefon numarasi toplamak2

today21/07/2013

Blog TerraMedusa

Siber mafya mobil telefon bilgisi sunuyor

Yeni bir servis daha siber mafyanın sunduğu hizmetler arasına girdi. Çok dinamik olan, sürekli güncellenen siber mafyanın verdiği hizmet skalasına bir yenisi daha eklendi; Mobil telefon numarası toplama. SMS spam ...