TerraMedusa Siber İstihbarat Altyapısı

TerraMedusa yurtiçi, yurtdışında şirketlere ve Türkiye, EMEA bölgesinde hükümetlere Siber İstihbarat altyapısı sağlama konusunda çalışmalar yapmaktadır. TerraMedusa Cyber Intelligence servisi Türkiye’de verilen ilk Siber İstihbarat hizmetidir. Hali hazırda finans, telekom, kamu gibi sektörlerden müşteri referanslarımız ve detaylar özel bir sunumla aktarılmaktadır.

TerraMedusa bu hizmeti tamamı ile kendi altyapısı, yazılımları ve nitelikli insan gücü ile gerçekleştirmektedir. Herhangi bir dış kaynak, yazılım veya personel kullanılmamaktadır.  TerraMedusa Secure, üyeleri arasında sadece Airbus, Lockheed Martin benzeri firmalar ile ABD devlet kurumlarının bulunduğu; “Carnegie Mellon Üniversitesi Siber İstihbarat Araştırma Konsorsiyumuna” üyedir. Siber İstihbarat metodolojisini daha da geliştirme, Siber İstihbarat altyapısında yeni teknolojilerin kullanımı, sezgisel tehdit analizi gibi çok sayıda konularda karşılıklı teknoloji transferi gerçekleştirilmesini sağlayan bu konsorsiyuma kabul edilen ilk ve tek Türk firmasıdır.

TerraMedusa, dış dünyaya açık olsun veya olmasın verilerin izlenmesi, değerlendirilmesi ve dış dünyaya özenle kapatılmış olan kurumsal ürün, bilgilerin güvenliğini farklı başlıklar altında elde ederek bilgi akışı sağlar. Verilerin dolaşımı sırasındaki tüm süreçleri analiz ederek kurumların ihtiyaç duyduğu başlıklarda olabilecek genel ve özel verileri, dünyaca ünlü saldırı tiplerini, zero day açıklarını, gizli servislerin kullandığı teknikleri, kurumsal veri sızıntılarını özel bir süreç ile yetiştirilen mühendisler eşliğinde denetimi ve kontrolünü sunar. deneyim-penetrasyon-testi-bilgi-guvenligi TerraMedusa Siber İstihbarat Genele açık bilgilerde sektörel kaynaklar, üreticiler, kanaat önderleri olmak üzere pek çok kategoride kaynak spiderlar yardımıyla takip edilir. Özel olarak dışarıya kapalı kaynaklarda ise binlerce siber suç kaynaklı, siber suçluların haberleştiği kaynak özel spiderlar ve manuel olarak insan dikkatiyle takip edilir.

Tüm bu veriler kurumlara özel hazırlanan TerraMedusa Cyber Intelligence portalı üzerinden sunulur. TerraMedusa sadece savunma amaçlı Siber İstihbarat değil aynı zamanda ofansif Siber İstihbarat alanında da özel siber güvenlik birimlerinin kullanması için işlenebilir veri sunulmasını sağlar. Tehlikeli siber suçluların hergün yenileyerek kullandığı tekniklerin, üreticilerin buna cevap olarak sunduğu yama ve teknolojilerin takibi ile siber güvenlik departmanları istikrarlı veri ile beslenir.

TerraMedusa, bu kurulu Siber İstihbarat ekibine özel saldırı ve savunma süreçlerinin oluşturulmasının yanında kendi güvenlik açığı laboratuvarının oluşturulması, zero day açıklar temin edilmesi ve başka güvenlik açıklıkları üzerinde özel hakimiyet, önlemler sağlaması için imkan tanınır. Tüm bu süreçlerde personelin süreklilik arz eden maksimum bilgi ile donatılarak eldeki ağ ve kaynakları etkin şekilde yönetebilmesi TerraMedusa’nın hedefleri arasında yer almaktadır.

TerraMedusa Siber İstihbarat hizmeti ile ilgilenen sektörlerden bazıları;

  • Finans, Bankacılık ve Sermaye Piyasaları
  • Kamu, Bakanlıklar, Devlet Kurumları
  • Telekomünikasyon, Mobil Operatörler, Servis Sağlayıcılar
  • Savunma Sanayi
  • Enerji
  • Sağlık ve İlaç
  • Teknoloji
  • Medya
  • Perakende ve Tüketici Ürünleri

terramedusa-siber-istihbarat-semasi TerraMedusa Siber İstihbarat

TerraMedusa Siber İstihbarat servisi burada açıklanmayan daha çok sayıda detaya sahip kompleks bir servistir. Bu servis ile ilgili detaylı bilgi almak için bize bilgi@terramedusa.com adresinden veya 0212 671 84 44 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.