TerraMedusa Sızma Testi, Penetrasyon Testi

Sızma Testi, Penetrasyon Testi. 16 Yıllık Deneyim, Ar-Ge Odaklı Yaklaşım.  ISO 27001, DDoS, Phishing, Mobil Analiz, 7/24 Acil Müdahale Hizmetleri.

penetrasyon-testi-bilgi-guvenligi-surec TerraMedusa Sızma Testi, Penetrasyon Testi

Penetrasyon Testi, Sızma Testi Süreci

Alanının öncüsü TerraMedusa, Penetrasyon Testi, Sızma Testi alanında sahip olduğu Ar-Ge odaklı 15 yıllık bilgi birikimiyle Türkiye’nin lider kuruluşlarının kendilerini Hacker saldırılarına, izinsiz erişimlere karşı korumalarını sağlamaktadır. Bilinen teknik ve standartlar dışında ünlü Etik Hacker’lar tarafından uygulanan özel bir Penetrasyon Testi, Sızma Testi metodolojisi de geliştirmiştir.

Bilgi alışverişine yönelik her türlü olanağı sunan Internet, bugünün ekonomisinde işletmeler için rekabet üstünlüğü kazanmamızı sağlar. Ancak kuruluşlar dışarıdan kişilere bilgisayar kaynaklarına yetkisiz olarak erişme, kaynakların kullanımını engelleme ya da değerli bilgilerin çalınması fırsatını da beraberinde sunar.

Penetrasyon Testi, Sızma Testi temel olarak belirli güvenlik düzeyindeki ihlallerin bulunması, ardından bu ihlallerin azaltılması, gereken adımların atılmasını sağlamak için var olan güvenlik mekanizmalarını denetleme ve bu mekanizmaları atlatma denemelerinden oluşur.

TerraMedusa Penetrasyon Testi, Sızma Testi sektörde Penetrasyon Testi, Sızma Testi, Zayıflık Analizi olarak bilinen ve hazır araçlar kullanılarak yapılan güvenlik taramalarından farklıdır. Penetrasyon Testi, Sızma Testi kapsamında risklerin, zayıflıkların meydana getirebileceği zararlar, saldırganların ulaşabilecekleri noktaların analizi yapılarak ağ ve sistemler bilinen araçlar dışında Ar-Ge ürünü özel araçlar kullanılarak tam bir analize tabi tutulur.

Ortaya çıkan çalışmayla aynı zamanda BDDK, ISO 27001, KVKK gibi süreçlerle ilgili, kurumların talep ettiği standartlara uygun Penetrasyon Testi, Sızma Testi raporu gereksinimi de karşılanır.

 • Risklerden uzak

  Sızma Testi, Penetrasyon Testi ile güvenlik açıkları, tasarım zayıflıkları ve riskler ortaya çıkarılarak kurumun tüm bilgi kaynakları güvenceye alınır. İşinizin devamlılığını etkileyebilecek saldırılara karşı hazırlıklı olursunuz

 • Altyapıya hakim

  Güvenlik açıkları dışında Sızma Testi, Penetrasyon Testi sayesinde yanlış yapılandırılan sistemler ile cihazlar da tespit edilir. Kurumun IT envanterinin dökümü çıkarılarak çalışan sistemler, servisler tespit edilir

 • Bilgi varlıkları güvende

  Hizmet verdiğiniz müşterilerin ve ortaklarınızın bilgi varlıkları Sızma Testi, Penetrasyon Testi sayesinde korunur. Kurumsal itibar kaybı ve maddi kayıpların önüne geçilir

 • Yerinde yatırım

  Yapılan bilgi güvenliği yatırımlarının işlerliği değerlendirilir. Kurum içerisinden yapılan veri sızıntıları Sızma Testi, Penetrasyon Testi sayesinde tespit edilerek engellenir

 • Regülasyonlara tam uyum

  ISO 27001, PCI DSS, SoX/Cobit vb. standartlarda zorunlu olarak istenen Sızma Testi, Penetrasyon Testi gereksinimi karşılanır

 • TerraMedusa farkı

  Türkiye’de ilk güvenlik duyurusunu yayınlayan, 1999’dan beridir 400’ün üzerinde güvenlik duyurusuna imza atan; Microsoft, HP, AOL, Redhat, Novell gibi yazılım üreticilerinin ürünlerinde güvenlik açıkları bulan ekiple çalışma imkanı sağlanır

 • Özel açıklık denetimi

  TerraMedusa’nın bulduğu, kendi arşivinde yer alan ve yayınlanmamış 100’ün üzerinde sıfırıncı gün güvenlik açığına karşı koruma sağlanır

 • Standartlara uygun raporlama

  TerraMedusa’nın geliştirdiği Sızma Testi, Penetrasyon Testi standardı siber suçluların kullandığı tekniklerin yanı sıra OWASP, OSSTMM, PTEST, NIST, CEH, OSCP standartlarının en iyi yönlerini içeren, TSE ve BDDK’nın yönetmeliklerine uygun özel bir metodoloji ile ağınızda denetim sağlanır. ISO/IEC 27001, ISAE 3402, NIST, PCI DSS, SoX/Cobit, SAS 70 uyumlu raporlama yapılır

TerraMedusa Farkı

+ TerraMedusa kendi bulduğu güvenlik açıkları ile fark yaratmasının yanı sıra TerraMedusa Siber İstihbarat altyapısı sayesinde özel tasarlanmış honeypotlar yoluyla bilgi toplar, yüksek profilde siber suçluların bilgi alışverişinde bulunduğu internet sitelerini sıkı şekilde takip ederek en yeni açık, yöntem ve araçlardan anında haberdar olur.

+ TerraMedusa yalnızca bilinen güvenlik açıkları ile açık kaynak kodlu veya ticari yazılımlar kullanılarak penetrasyon testleri gerçekleştirmez. Denetimler yapılırken ağırlıklı olarak kurum içi özel araç, eklenti, script ve yöntemlerle manuel olarak test ortamı sağlanır.

+ BDDK, TSE, ISO/IEC 27001, ISAE 3402, NIST, PCI DSS, SoX/Cobit, SAS 70 uyumlu raporlama ve standartlar.

+ TerraMedusa sadece en iyi bildiği iş olan Penetrasyon Testi, Sızma Testi hizmetini verir. Ürün, yazılım, donanım satışı gibi işlerle konsantrasyon alanı dışına çıkma ihtiyacı duymaz. Sadece en iyi bildiği işe konsantre olarak size fayda sağlar.

+ Ağ kaynaklarına göre gerçek hackerların methodlarıyla denetimlerini yapar.

+ TSE, BDDK, CEH, OSCP, CREST, OSSTMM, NIST vb. metodolojilerin en iyi yönleri ile hacker dünyasının en güncel yöntemlerini birleştirerek özel TerraMedusa metodolojisini geliştirmiştir.

+ TerraMedusa ayrıca Türkiye ve dünya çapında saygın firmalar ile hükümetlere Siber İstihbarat alanında özelleştirilmiş çözümler sağlar.

+ TerraMedusa gerçek hayattaki hackerların yaptığı atakların aynısını simüle ettiği için güvenlik yatırımlarının tespiti ve bunların atlatılması gibi testler yapmayı sağlar.

+ İlki 1999 yılında yayınlanmış Microsoft, HP, AOL, Novell, Redhat gibi üreticilere ait 50’nin üzerinde güvenlik duyurusu, yayınlanmamış 100’ün üzerinde sıfırıncı gün zayıflığı.

+ Proaktif Penetrasyon Testi sonunda belirtilen sorunların çözümleri ile ilgili TerraMedusa bilgi güvenliği uzmanlarıyla fikir alışverişi. Yüksek profilde siber suçluların bilgi alışverişinde bulunduğu, dışarıya kapalı kaynakları takip ederek kurumları veri sızıntılarından haberdar etmek

+ TerraMedusa Stratejik Siber Güvenlik Çözümleri kapsamında sadece TerraMedusa arşivinde bulunan açıklara karşı dünyaca tanınmış uzmanlar eşliğinde denetim sağlar. TerraMedusa’ya özel araç ve yöntemler sunar.

+ Bilgi güvenliği alanında edinilmiş 16 yıllık tecrübe. Sadece Proaktif Penetrasyon Testi üzerine uzmanlaşmış, sadece bu konuya konsantre Türkiye’deki ilk firma.

+ İlk zayıflık laboratuvarı olan ve ilk güvenlik duyurusu yayınlayan Türk firma. Türkiye’de ilk Siber İstihbarat Altyapısı olan firma. Sektörü oluşturan, standartları belirleyen uzmanlık.

TerraMedusa Deneyimi

Deneyimlerimiz profesyonelce yönetilen, geniş bir IT kadrosu olan kurumlarda dahi tespit edilememiş güvenlik sorunlarının ortaya çıktığını göstermiştir. TerraMedusa’nın büyük güvenlik ve denetim firmaları gibi güçlü rakiplerinin ardından gerçekleştirdiği Penetrasyon Testleri, birçok durumda rakipleri tarafından kullanılan otomatik test araçlarının açığa çıkaramadığı açıklıklar bulmuştur.

TerraMedusa olarak Penetrasyon Testi, Sızma Testi çalışmalarımızda Proaktif yaklaşım ile sektörde öncü durumdayız. Diğer herkes gibi ticari test paketlerine güvenmek yerine, işlerimizi yürütürken beyin gücünden yararlanmayı tercih ediyoruz; aynı Hacker’ların, ağınızı ele geçirmek için pahalı test araçlarını kullanmadıkları gibi. Her ağı yeni ve benzersiz güvenlik açıkları için analiz ederek, size özel araçlar geliştiriyoruz. Kendi araştırmamızı yapıp, araçlarımızı kendimiz yazarak Ar-Ge faaliyeti gerçekleştiriyoruz.

Çalışma prensibimiz hem firmanızın hem de ağınızın ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Sonuçta hiç bir firma aynı olmadığı gibi hiçbir ağ da birbiriyle aynı değil. Jenerik ağları incelemek için yazılan araçlar kurumunuzun sürekli olarak değişen güvenlik ortamını dikkate almazlar.

Otomatik bir yazılı sürece dayanan yaklaşım potansiyel herhangi bir problemin efektif olarak test edilmesini imkânsız kılacaktır. Otomatik araçların bizim için iş yapmasına güvenmediğimizden, size rakiplerimizden alacağınızdan daha kapsamlı olarak gerçekleştirilecek değerlendirmeler sunuyoruz.

TERRAMEDUSA’NIN İLKE EDİNDİĞİ KURUMSAL ETİK DEĞERLER

TerraMedusa Sızma Testi, Penetrasyon Testi ile ilgili detaylı bilgi almak için bize bilgi@terramedusa.com adresinden, 0212 671 84 44 numaralı telefondan veya aşağıdaki formu doldurarak ulaşabilirsiniz.

İletişim
Lütfen Captcha'yı çözünüz.