Crypter ile antivirusleri atlatmak

crypter-antivirus-fud Crypter ile antivirusleri atlatmakCrypter uygulamaları dosyaları FUD haline getirmek yani antivirusler tarafından tanınmayacak şekle sokmak için uzun süredir kullanılıyor. Crypter uygulamalarının çoğunluğu lisanslama gerektiriyor ve bir dosyayı FUD haline getirmeden önce iyi bir Crypter programı satın almanız gerekiyor.

Geleneksel antivirus teknolojisi ise büyük oranda imza tabanlı çalıştığı için antivirus firmaları yoğun şekilde tüm Crypter uygulamaların imzalarını yazılımlarına ekliyorlar. Fakat Crypter uygulamalarının özel yayınlanan versiyonları bu imzaları halen gizleyebiliyor.

Crypter uygulamaları arasında en bilinenleri darksane, fileprotector, aegiscrypter, xprotect ve shiekh crypter sayılabilir. Lisanslar 50 dolar ile 200 dolar arasında değişiyor. Tüm Crypter uygulamaları size antivirusleri atlatabildiğini kanıtlamak aracıyla tarama hizmeti veriyor. Online taramaların tümü antivirus firmaları tarafından izlendiği için bu taramalar offline gerçekleştiriliyor.

Bu yazılımların sunduğu bilgilere dikkat etmek gerekiyor. Eğer Crypter yazılımı 37 antivirusun hepsini atlattığını söylüyorsa bu büyük ihtimal yanlış bilgi oluyor. Genellikle antivirusler bu dosyaları çalıştırıldığı anda tespit edebiliyorlar.